Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giuslt/domains/zingsnis.lt/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
Lietuvos jaunimo sąjunga „Žingsnis“

Nacionalinė „Sniego gniūžtė“ 2015

Nacionalinė „Sniego gniūžtė“ 2015

Šiuolaikinėje visuomenėje jaunuoliai dažnai yra suvokiami kaip nuolat maištaujanti ir nerūpestinga gyventojų dalis. Tačiau ar šis „stereotipinis“ pavyzdys taikliai apibūdina visus jaunus žmones?

Jaunimo reikalų departamento ir kitų vyriausybei pavaldžių institucijų atlikti tyrimai teigia, kad dalis jaunuolių, ypatingai paauglių, laisvalaikį leidžia itin pasyviai. Jie mažai dalyvauja popamokinėje veikloje, daug laiko skiria išmaniųjų technologijų naudojimuisi, užuot ieškoję kitos įdomios ir prasmingos veiklos. Kad ir kaip bebūtų tokių tyrimų rezultatų, negalima aklai taikyti visiems jauniems žmonėms.

Rugpjūčio 7-9 d. Panevėžio rajono stovyklavietėje „Trimitas“ vyko išskirtinė ir ypatingo dėmesio sulaukusi Nacionalinė „Sniego gniūžtės“ stovykla. Renginį  kasmet organizuoja Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjunga (LKJBS) „Žingsnis“. Tai – jaunimo organizacija vienijanti aktyvius jaunuolius ir suaugusius, norinčius prisidėti prie savanoriškos visuomeninės veiklos, skatinant aktyvų laisvalaikį be svaigalų. LKJBS „Žingsnis“ jau 18 metų vykdo tarptautinę „Sniego gniūžtės“ programą Lietuvoje, kuri neformaliais ugdymo metodais skatina prasmingą ir sveiką jaunuolių laisvalaikį, nenaudojant svaigalų.

Kiekvienais metais LKJBS „Žingsnis“ padaliniai rengia „Sniego gniūžtės“ stovyklas, bet ši stovykla – išskirtinė. Į tris dienas vykusį renginį sugūžėjo beveik 90 jaunuolių iš įvairių Lietuvos kampelių. Stovyklos metu jie ne tik dalyvavo interaktyviuose, kūrybiškumo ir lyderystės įgūdžius lavinančiuose užsiėmimuose (olimpiados, pasirodymai, seminarai, orientacinis ir kt.), bet daug daugiau! Kadangi „Sniego gniūžtės“ stovyklas organizuoja dalyvių bendraamžiai, tai – puiki vieta jaunam žmogui atskleisti geriausias savo savybes, dalintis gerąja patirtimi ir kartu mokytis. Visi greitai randa bendrą kalbą, o pateikiami gyvenimiški pavyzdžiai – atrodo pažįstami kiekvienam stovyklautojui.

Šiais metais vykusios Nacionalinės „Sniego gniūžtės“ stovyklos tema buvo „Sporto šakos“, tad ir stovyklos užsiėmimai tai atspindėjo. Stovyklos metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas bendradarbiavimo įgūdžių lavinimui. Pirmąją dieną, atvykę dalyviai buvo suskirstyti į mažas grupes, kurių nariai daug laiko leido kartu, visą savaitgalį atlikdami bendras užduotis. Pradžioje buvę nepažįstami jaunuoliai, dirbdami kartu „užaugo“ kaip komanda, kuri stovyklos pabaigoje buvo tvirta ir galinti pasiekti tikslą. „Tokios stovyklos ir jose sutikti žmonės išlieka ilgam: čia mes ne tik leidžiame smagiai laiką, tačiau ir tubulėjame. Kol galite, dalyvaukite kiekvienoje „Sniego gniūžtės“ stovykloje“ – ragina viena iš stovyklos vadovių.

„Sniego gniūžtės“ stovyklos vyksta daugiau nei 20 Lietuvos miestų ir miestelių, kurie kasmet suorganizuoja bent po kelis renginius skirtus įvairaus amžiaus jaunuoliams: pradinukas ar studentas – laukiami visi. Kadangi kiekvienas žmogus gali atsidurti keblioje situacijoje, reikalaujančioje priimti sudėtingus sprendimus, „Sniego gniūžtės“ metu yra siekiama, kad jaunuoliai gebėtų priimti apgalvotus sprendimus, suvokdami, kad tai turi įtakos ne tik jiems, bet ir aplinkiniams. Stovyklų metu yra skatinamas teigiamas jaunuolių požiūris į šiltą ir atvirą bendravimą, ugdomas atsparumas psichoaktyviosioms medžiagoms, tokioms kaip alkoholis, tabakas ir kt. Jaunuoliams yra  paruošti įdomūs užsiėmimai, kurių metų jie diskutuoja, dalijasi savo įžvalgomis apie tai, kaip galima kitaip – be svaigalų – praleisti laiką. Įspūdžiai iš šios stovyklos dar ilgai išliks. Atvykę su tikslu patobulėti, sutvirtėti kaip asmenybės, visi išvyko tai pilnai įgyvendinę. Naujai įgytą patirtį vadovai pritaikys rengdami stovyklas organizacijos skyriuose. Ir jau šį rudenį kviečiame dalyvauti „Sniego gniūžtės“ stovyklose ir patirti šį nepakartojamą jausmą.

LKJBS „Žingsnis“ organizuodamas Nacionalinę „Sniego gniūžtės“ stovyklą nuoširdžiai dėkoja visiems dalyvavusiems. Taip pat, renginio rėmėjams ir draugams: Jaunimo reikalų departamentui, Sveikatos apsaugos ministerijai, Biuro pasauliui ir Panevėžio rajono savivaldybei.

 

Daugiau akimirkų iš stovyklos rasite ČIA.

 

NSG 2015

NSG 2015