Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giuslt/domains/zingsnis.lt/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
Lietuvos jaunimo sąjunga „Žingsnis“

Skyrių mainų programa: motyvacijos pliūpsnis eiti pirmyn!

Skyrių mainų programa: motyvacijos pliūpsnis eiti pirmyn!

„Prieš du metus nežinojau, kas ta „Sniego Gniūžtė“, kas yra „Žingsnis“… O dabar neįsivaizduoju savo gyvenimo be šios organizacijos“, – kalba LKJBS „Žingsnis“ skyrių mainų dalyvė Vaida.

Mergina savanoriauja „Žingsnis“ Marijampolės skyriuje, kurio nariai pasižymi itin dideliu aktyvumu. Protmūšiai, organizacijų mugės, konferencijos, stovyklos – tai tik maža dalis to, ką veikia Marijampolės gniūžtukai. Kalbant su Vaida pasisemi ne tik jaunatviškos energijos, bet ir begalinio pasitikėjimo savimi. Sakoma: „Jaunimas – galinga jėga“ , bet dar smagiau, kai gali tai pamatyti.

 

Skyrių mainų programa – pirmą kartą įgyvendinamas LKJBS „Žingsnis“ projektas, kuris suteikia galimybę nariams kartu su kitu skyriumi organizuoti stovyklą, pasisemti naudingos patirties ir tai pritaikyti savo skyriuje.

 

– Vaida, prieš porą savaičių dalyvavai Paluknio skyriaus „Sniego gniūžtėje“ kaip skyrių mainų programos dalyvė.  Iš kur sužinojai apie šią programą ir kaip nusprendei joje dalyvauti?

– Apie Paluknio „Sniego gniūžtės“ stovyklą išgirdau iš skyriaus savanorės Svetlanos, su kuria susipažinau LKJBS „Žingsnis“ skyrių konferencijoje, vykusioje lapkričio 8-9 dienomis. Svetlana į mane kreipėsi su prašymu sudalyvauti jų skyriaus organizuojamoje „SG“ stovykloje, kaip vadoviukei. Nepaisant atstumo tarp Marijampolės ir Paluknio, sutikau ir pradėjau skaičiuoti dienas iki stovyklos pradžios.

Apie skyrių mainus teko girdėti ir anksčiau iš Marijampolės skyriaus koordinatorės, – pasakoja Vaida, – tačiau nesijaučiau labai tvirtai, jog juose dalyvaučiau. Žinoma, buvo įdomu nuvykti į kurio nors kito skyriaus organizuojamą stovyklą, pamatyti skyrių kultūrinius skirtumus. Susipažinus su Konferencijos dalyviais, atvykusiais iš kitų skyrių, ir gavus pasiūlymą dalyvauti stovykloje, neliko jokių dvejonių, noriu vykti ar ne.

 

Ko tikėjaisi važiuodama į stovyklą?

– Susipažinti su skyriaus nariais, susirasti naujų draugų. Taip pat pamatyti, kuo skiriasi skyrių stovyklų programos bei stebėti kultūrinius skirtumus.

Visi mano lūkesčiai buvo išpildyti su kaupu! Vien draugų po stovyklos facebook‘e padaugėjo 50 žmonių, – šypsojosi Vaida.

 

– Kokios naudingos patirties pasisėmei dalyvaudama skyrių mainų programoje? Ką galėtum pritaikyti Marijampolės skyriuje?

– Sužinojau, kaip reikia elgtis nenumatytose situacijose. Taip pat pasisėmiau idėjų stovyklos programoms. Po kiekvienos „Sniego gniūžtės“ namo grįžtu kupina motyvacijos nenustoti dirbti, taigi šia motyvacija ir mintimis tikiuosi pasidalinti su Marijampolės skyriaus savanoriais, jog nenustotumėme ridenti nuostabios „Sniego gniūžtės“ ir toliau skleisti gerumą!

 

– Ar rekomenduotum gniūžtiečiams dalyvauti skyrių mainų programoje ir kodėl?

– Jeigu abejojate, dalyvauti skyrių mainų programoje, ar ne, tikrai neabejokite! Jūs namo grįšite ne tik su šypsena, bet ir su padidėjusiu jūsų draugų ratu, – trykšta emosijomis mergina, – grįšite pilni motyvacijos dirbi, su puikiomis idėjomis, kurias galite pritaikyti savo skyriuje! Ši programa be galo naudinga kiekvienam gniūžtiečiui, ir nuoširdžiai siūlau kiekvienam pasinaudoti šia proga.

 

– Gal norėtum dar ką nors pasakyti skaitytojams? Jei taip, ką?

– Jei gyvenimas būtų susiklostęs taip, jog būčiau nieko negirdėjus apie tokią veiklą, kurią įgyvendina „Žingsnis“, greičiausiai savaitgalius leisčiau be galo nuobodžiai. O dabar esu laiminga, kad savaitgaliai įgauna daug spalvų ir daug šypsenų!

 

Pirmą kartą įgyvendinama Skyrių mainų programa – bandomasis projektas, kuriame dalyvavo keli dalyviai. Projektos tęstinumo klausimas bus diskutuojamas jau kitais metais.

Dėkojame Vaidai už šį malonų pokalbį. Linkime ir toliau degti „Sniego gniūžtės“ idėja ir stebinti aplinkinius gerais darbais.

 

 

LKJBS „Žingsnis“ skyrių mainų programą finansuoja Sveikatos apsaugos ministerija.