Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giuslt/domains/zingsnis.lt/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
Lietuvos jaunimo sąjunga „Žingsnis“

Paluknys auga ir stiprėja kaip didžiulė riedanti Gniūžtė!

Paluknys auga ir stiprėja kaip didžiulė riedanti Gniūžtė!

Šviesų ir šiltą rugsėjo 26 d. rytą LKJBS „Žingsnio“ savanoris Martynas Augė ir Valdybos narys Darius Stonys išsiruošė į Paluknį. Ten jų nekantriai laukė gausus Paluknio skyriaus žingsniečių būrys.

Nepaprastai svetingai priimti – su vaišėmis ir gniūžtietiškais apsikabinimais – Martynas ir Darius pradėjo kasmetinę skyriaus lankymo programą. „Pirmiausiai susipažinome ir kiekvienas papasakojome, kaip ir kiek metų savanoriaujame bei vykdome „Sniego gniūžtės“ programą. Buvo nepaprastai gera girdėti, kad didžioji dalis Paluknio skyriaus narių aktyviai dalyvauja prevencinėje veikloje ir turi didžiulę patirtį“ – bičiuliais džiaugėsi Martynas. Skyrius pristatė savo veiklą nuo pat įsikūrimo 2006m., dalinosi sėkmingomis ankstesnėmis bei dar planuojamomis veiklomis ir skyriaus vizija ateityje. Darius ir Martynas liko maloniai nustebinti didelių Paluknio skyriaus siekių ir perėmė pasakojimo estafetę. Palukniečiai klausėsi – ir gausiai klausimais apipylė – apie praėjusius ir artimiausius „Žingsnio“ renginius: Lenkijoje Siamoszyce miestelyje vykusią „Sniego gniūžtės“ stovyklą, Nacionalinę „Sniego gniūžtę“ Lietuvoje, o taip pat apie „Tilto” stovyklą, Visuotinį Suvažiavimą ir Skyrių konferenciją, kurie vyks jau rudenį.

Palukniečiai – unikalūs savo smalsumu ir aktyvumu už skyriaus ribų – daugumoje „Žingsnio“ veiklų jie yra dalyvavę. Paluknio gniūžtiečių sulaukėme per Jaunimo dienos renginį, vykusį Vilniaus Kudirkos aikštėje, „Žingsnio“ gimtadienį, Nacionalinę „Sniego gniūžtę“ ir kitus renginius. Ateityje palukniečiai trykšta noru dalyvauti Lenkijoje vykstančioje „Sniego gniūžtėje“ ir įgyti naudingų žinių. Kartu jie stengiasi pagelbėti ir kitoms Trakų r. mokykloms, susidomėjusioms „Sniego gniūžtės“ programa.

Apsilankę „Žingsnio“ atstovai pajautė, kokią gerą širdį turi skyriaus nariai, kurie visada dalinasi „Sniego gniūžtės“ skleidžiama šiluma. Kas juos skatina tai daryti? „Dabar sutinku vis geresnių žmonių, tapau drąsesnė, skyriaus draugai padėjo tapti tuo, kas esu dabar. Tai man daug reiškia“,- atsakė savanorė Gabrielė L.

„Paluknio skyriaus veikla gerai žinoma jų Medeinos mokyklos administracijai bei moksleiviams, tačiau jie siekia daugiau – kviečia aplinkines mokyklas ir supažindina su „Sniego gniūžtės“ programa. Ateityje Paluknys gali tapti stipraus „Sniego gniūžtės“ regiono centru.“ – pasakojo savo įspūdžius Darius. „Man ši veikla reiškia begalo daug. Kai būna liūdna, galvoju apie visas žingsnietiškas veiklas, tai skatina nusišypsoti ir suteikia džiaugsmo. Ateityje matau Paluknio skyrių kaip rimtą ir stiprų visoje Lietuvoje“- pasidalijo savo mintimis paluknietė Svetlana. Ją papildė Gabija: „Įsivaizduoju kaip žinomą skyrių, kurio organizuojamuose renginiuose dalyvauja ne tik visa miestelio bendruomenė, bet prie mūsų skleidžiamų idėjų prisideda žmonės iš įvairių kraštų.“

Artimiausią „Sniego gniūžtės“ stovyklą Paluknio skyrius rengs lapkričio 28-30 dienomis. Paklausta, ko labiausiai laukia, skyriaus narė Renalda atsakė: „sėkmingos mūsų stovyklos ir kitų ateities veiklų“, o skyriaus jaunoji koordinatorė Agnė tikisi, kad „visi liks patenkinti ir Paluknio „Žingsnio“ skyrius taps išskirtinis“. Nors dar daug laiko iki stovyklos bet palukniečiai jau nuo pat rugsėjo pradėjo ruoštis, planuoti mokymus, viešinimą ir dalyvių kvietimą. Po stovyklos, gruodį, planuojamas šiltas tęstinis renginys Kalėdų tema – taip įvairaus amžiaus jaunuoliai susitiks stovyklos draugus, o jų tėvai labiau susipažins su skyriaus veikla.

Šį rudenį LKJBS „Žingsnis“ tęsia pavasarį pradėtą Lietuvoje veikiančių padalinių lankymą. Susitikimuose bus ne tik dalijamasi organizacijos ir skyriaus naujienomis, bet ir vedami gniūžtiečiams reikalingi mokymai. Tai yra nuostabi galimybė sustiprėti prieš gausiai rudenį vykdomas skyrių stovyklas. Paluknio skyriaus jaunuoliai neša didelį indėlį į visoje Lietuvoje ridenamą „Sniego gniūžtę“.