Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giuslt/domains/zingsnis.lt/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
Lietuvos jaunimo sąjunga „Žingsnis“

Aplankėme unikalius skyrius Šiauliuose ir Panevėžyje

Aplankėme unikalius skyrius Šiauliuose ir Panevėžyje

Praeitą savaitgalį LKJBS „Žingsnis“ administracijos narės Lina, Margarita ir Rasa lankė Šiaulių ir Panevėžio skyrių žingsniečius. Šie skyriai yra išsiskirtiniai: Šiauliuose nuo šių metų kovo mėnesio veikia 2 organizacijos padaliniai, o Panevėžio rajono skyrius vienija 9 mokyklas.

Spalio 10 dienos vidurdienį Lina, Margarita ir Rasa atvyko į Šiaulių Lieporių „Sniego gniūžtės“ skyrių. Vos atkeliavusios merginos buvo pasitiktos su šokiais ir netikėta savanorių energija. „Lieporių skyrius išskirtinis tuo, kad mūsų komanda yra labai įvairi, turim daug talentingų žmogučių, esam pilni idėjų ir mylim vieni kitus kaip brolius ir seseris“, – džiaugėsi savanorė Indrė. Aptarus skyriaus džiaugsmus ir rūpesčius pradėti kiek netradiciniai „Sniego gniūžtės“ programos mokymai, į kuriuos buvo įtraukti ne tik teoriniai metodikos principai, bet ir simuliacijos bei praktiniai užsiėmimai. Šiuo metu Lieporių „Sniego gniūžtės“ skyriaus jaunimas planuoja stovyklą, todėl buvo džiugu matyti trykštantį gniūžtiečių entuziazmą. Jaunesnysis skyriaus koordinatorius Mantas pasakojo: „Mūsų šeimyniškumą formuoja šiltas bendravimas su visais (apsikabinimai, šokiai, gražūs ir mieli poelgiai). Taip pat esame pašėlę žmonės: aktyviai linksminamės, juokaujame ir džiaugiamės paprastais dalykais.“ Smagu matyti taip draugiškai ir entuziastingai dirbantį skyrių.

Kitą rytą trys žingsnietės išskubėjo į Šiaulių J. Janonio gimnazijoje veikiantį skyrių, kur surengtas susutikimas su skyriaus koordinatorėmis ir naujaisiais nariais. Gniūžtiečiai pasakojo apie neįkainojamą patirtį organizuojant „Snaigės“ stovyklas asocijuotoje Šiaulių progimnazijoje. Šiame skyriuje gausu aktyvių jaunimo lyderių, kurie noriai visur dalyvauja ir semiasi patirties. Savanoris Kristijonas mielai pasidalino savo mintimis apie „Sniego gniūžtės“ programos naudą: „Ši patirtis pravers ateityje: būsiu dar labiau patobulinęs bendravimo įgūdžius, žinosiu, kaip elgtis ir išsisukti iš įvairių situacijų. Taip pat ši veikla padeda mokytis retorikos ir skatina sąmoningumą, kalbant apie visuomenės problemas, sukeliamas psichoaktyviųjų medžiagų.“ Šiaulių skyrius gali didžiuotis tradicija ugdyti iniciatyvius ir sąmoningus jaunimo lyderius.

Po susitikimo su Šiaulių J. Janonio skyriumi spalio 11 d. kelionė tęsėsi. Merginos atvyko į Panevėžio rajono savivaldybę, kur jau nuo pat ankstyvo ryto plušo Panevėžio rajono mokyklų koordinatoriai. Susitikime buvo aptarti LKJBS „Žingsnio“ ir Panevėžio „Sniego gniūžtės“ draugijos aktualijos ir tolimesni bendradarbiavimo planai. Šiuo metu skyrius ruošiasi regioninei „Sniego gniūžtės“ stovyklai, kuri yra išskirtinė tuo, jog čia susiburia visų draugijos narių – 9 mokyklų atstovai. Savanorė Samanta šias regionines stovyklas apibūdina taip: „Kiekviena stovykla duoda kažką nauja, o sutikti žmonės, įgyta patirtis visada yra naudinga. Pasibaigus stovyklai būna be galo gera viduje.“ Viešnagės pabaigoje su vyresniąja koordinatore Skaidra sutarta tęsti ir stiprinti bendradarbiavimą, atrandant vis naujų galimybių.

Po šios kelionės merginos, kupinos teigiamų įspūdžių ir degančiomis širdimis, grįžo namo. Dėkui aplankytų skyrių savanoriams. O dabar „Žingsnio“ administracijos atstovai juda į Širvintas.

CAM02429CAM02434

CAM02475CAM02477

CAM02519

CAM02533000_0004

000_0006000_0009