Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giuslt/domains/zingsnis.lt/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
Lietuvos jaunimo sąjunga „Žingsnis“

Nacionalinė „Sniego gniūžtės“ stovykla – jauku prisiminti

Nacionalinė „Sniego gniūžtės“ stovykla – jauku prisiminti

Atvėsus rudeniniam orui, vis dar šildomės jaukiais prisiminimais iš Nacionalinės „Sniego gniūžtės“ stovyklos, vykusios Panevėžio rajone esančioje „Trimito“ stovyklavietėje, rugpjūčio 15-17 dienomis. Renginį organizavo Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjunga „Žingsnis“. Tai – jaunimo prevencijos organizacija vienijanti aktyvius jaunuolius ir suaugusius, norinčius prisidėti prie savanoriškos visuomeninės veiklos. LKJBS „Žingsnis“ jau 17 metų vykdo tarptautinę „Sniego gniūžtės“ programą Lietuvoje, kuri neformaliais ugdymo metodais skatina prasmingą jaunuolių laisvalaikį, nenaudojant svaigalų.

Kiekvienais metais Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjunga „Žingsnis“ padaliniai rengia „Sniego gniūžtės“ stovyklas, bet ši stovykla – išskirtinė. Į tris dienas vykusį renginį sugūžėjo per 70 jaunuolių iš įvairių Lietuvos kampelių. Savo įspūdžiais mielai dalinosi žingsnietis Darius: „Šios NSG mastelis buvo žymiai didesnis – tiek dalyvių aktyvumu, tiek komandos įvairove, stovyklos erdve. Visa tai atnešė daug iššūkių ir naujų galimybių, kurias stengėmės išnaudoti kaip įmanydami.“ Susirinkę skirtingi žmonės turėjo nuostabią progą pasidalinti savo patirtimi ir atrasti tai, kas bendro juos sieja.

Šiais metais organizuojant stovyklą ypač daug dėmesio buvo skirta jos pasiruošimui. Kruopščiai atrinkti vadovai į stovyklavietę atvyko anksčiau už dalyvius ir dvi dienas uoliai ruošėsi. Per šį laiką jie ne tik turėjo mokymus, įtemptai dirbo, bet ir tapo tikra komanda. „Nepaisant skirtingų LKJBS „Žingsnio“ SG skyrių tradicijų, mes išmokome papildyti vienas kitą ir mokytis drauge. Kiekvienas vadovas turėjo išskirtinį įnašą į bendrą rezultatą“,– džiaugėsi Darius. Vadovų mokymų programa buvo gana įtempta. Jos metu suvokėme pasitikėjimo komandos nariais svarbą, pasijutome sutvirtėję kaip vadovai ir įgavome naudingų žinių.

Atėjus penktadienio popietei atvažiavo dalyviai. Aprodėme jiems aplinką ir tuoj pat pradėjome stovyklos programą. Pristačius LKJBS „Žingsnį“, susipažinome su jaunimui skirta „Sniego gniūžtės“ programa. Aptarę stovyklos taisykles ir susipažinę su „Sniego gniūžtės“ atributais, išsiskirstėme į 7 mažas grupeles, kuriose stovyklautojai daug laiko praleido drauge. Mažų grupių ir bendrų užsiėmimų metu lavinami jaunuolių bendravimo ir lyderystės įgūdžiai. Dalyviai informuojami apie psichoaktyviųjų medžiagų daromą žalą ir skatinami tikslingai pasirinkti laisvalaikį be svaigalų.

Šioje Nacionalinėje „Sniego gniūžtėje“ buvo vedami įdomūs seminarai, praplėtę jaunuolių akiratį. Interaktyvių užsiėmimų metu dalyviai susipažino su tabako sukeliamomis pasekmėmis rūkančio žmogaus organizmui. Sugriauti mitai apie rūkymą paskatino į viską pažvelgti kitomis akimis. Seminaras apie „šių laikų genocidus“, leido jaunuoliams geriau pažinti save ir suprasti, kokią įtaką stereotipai daro bendravimui su žmonėmis. Išsiaškinome, kuo yra svarbi abipusė tolerancija ir pagalba kitiems. Stovyklos dalyvei Gabrielei L. įsiminė seminaras apie janoniškus „Anime“ filmukus: „mini seminaras atskleidė, jog anime kūrėjai nebijo parodyti naujų ir neįprastų dalykų. Matome, jog ir mes turėtume turėti savo nuomonę, savo tikslų, ir daryti tai, kas išties teikia naudą.“ Džiugu, kad platus temų pasirinkimo spektras sudomino ir papildė dalyvių žinių bagažą.

Išskirtinis buvo šeštadienio vakaras. Turėjome progą išvysti tradicija „Sniego gniūžtės“ stovyklose tapusius „Turn around“ ir „Life house“ stovyklos vadovų pasirodymus. „Šįkart nedalyvavau nė viename iš jų, – kalbėjo Rasa, – bet stebėdama viską iš šono, mačiau scenoje esančių draugų emocijas. Tas kelias pasirodymo minutes jauti, kad ir tu ten esi, kad viskas tikra.“ Tokį įspūdį palikę pasirodymai vaizdžiai atskleidžia, kaip lengvai jaunuoliai įsitraukia į narkomanijos ar alkoholizmo liūną. Nors aplinkiniai nori padėti, bet, norėdamas iš to ištrūkti, turi būti stiprus tu pats. Tik pasinaudojęs savo jėgomis, išmoksi priimti tinkamiausius sprendimus.

Vakaras sukėlė daug minčių, kurias sėdėdami žvakių šviešoje, išsakėme vieni kitiems. Atrodė, kad tapome viena didelė šeima. Visi būrėsi į grupeles, dalijosi savo įspūdžiais ir mintimis. „Vakaras buvo pilnas emocijų, tikrų ir nepagražintų pasisakymų, apsikabinimų. Visad širdyje išliks nuoširdūs žodžiai, padaryti darbai, akimirkos kuriant tą tobulumą“, – pasakojo Mantvydas. Tuojau suskambo daina, išskirtinai sukurta būtent šiai „Sniego gniūžtei“. Skambėjo stovyklos vadovų mintys, išsakytos prieš stovyklą: „Sako, gniūžtė užgniaužia netgi kvapą, / Vėl greit įkvėpi, nes negali be jos. / Per naktį žvakių draugais tapę, / Gniūžtukai bendrom mintim svajos.“ Maloniai nustebę stovyklautojai, šildėsi žvakių šviesoje, rašė laiškelius draugams, kuriuos skaitys vos tik grįžę namo.

Išaušus rytui, mus pasitiko veidai pilni tyrų šypsenų. Žinojome, kad jau greit reikės iškeliauti, bet negalėjome ir nenorėjome sutramdyti gerų emocijų. Po įtemptos dienos programos, atėjo laikas susikrauti daiktus ir išsiskirti. „Paskutinis iš stovyklos iškylantis momentas tai – atsisveikinimas… Kai visi ėjome kelis šimtus metrų iki autobuso, dardėjo lagaminų ratukai… Jautėmės liūdni ir tuo pat metu patys laimingiausi, jog susipažinom, leidom puikų laiką drauge ir papildėm vienas kitą gerumu, patirtimi“, – pasakojo Linutė atvykusi iš Krekenavos. Šias dienas dirbo tikra svajonių komanda. Kiekvienas individualiai padėjome sukurti nepakartojamą atmosferą ir kartu lipdėme didžiulę „Sniego gniūžtę“.

Įspūdžiai iš stovyklos dar ilgai išliks mūsų širdyse. Atvykę su tikslu patobulėti, sutvirtėti kaip asmenybės, išvykome tai pilnai įgyvendinę. Naujai įgytą patirtį vadovai pritaikys rengdami stovyklas organizacijos skyriuose. Ir jau šį rudenį kviečiame dalyvauti „Sniego gniūžtės“ stovyklose ir patirti šį nepakartojamą jausmą.

Esame dėkingi „Sveikatos apsaugos ministerijai“ už galimybę surengti Nacionalinės „Sniego gniūžtės“ stovyklos vadovų mokymus ir „Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui“, kurie skyrė lėšų stovyklos organizavimui. Už kanceliarines priemones, naudotas renginio metu, dėkojame mūsų rėmėjams – „Biuro pasauliui“.