Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giuslt/domains/zingsnis.lt/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
Lietuvos jaunimo sąjunga „Žingsnis“

Išskirtinis „Sniego gniūžtės“ svečias – režisierius Jokūbas Vilius Tūras

Išskirtinis „Sniego gniūžtės“ svečias – režisierius Jokūbas Vilius Tūras

Dreaming the path

Šių metų gegužės 17d. Vilniuje vykusioje „Sniego gniūžtės“ stovykloje viešėjo žymus režisierius Jokūbas Vilius Tūras. Svečias dalijosi savo įgyta patirtimi ir įspūdžiais iš piligriminių kelionių. Išsamus pasakojimas bei vaizdingos nuotraukos sulaukė didelio susidomėjimo bei vis kylančių naujų klausimų. Klausytojai stebėjosi piligrimo ryžtu bei ištverme. Šia įdomia pažintimi dalijamės ir su Jumis!

J. V. Tūras jau 3 kartus keliavo piligriminiu Šv. Jokūbo keliu (tai 800 km Romos katalikų kelias nuo Saint-Jean-Pied-de-Portmiesto Prancūzijoje iki Santiago de Compostela katedros Ispanijoje, kurioje yra palaidotas Apaštalas Jokūbas). Paskutinioji kelionė, trukusi daugiau nei pusmetį, buvo bene įspūdingiausia. Jos metu įveikta apie 4500 kilometrų. Tikslas buvo pasiektas einant pėsčiomis nuo savo namų Vilniuje! Šį nepaprastą žygį J. V. Tūras įamžino vaizdo kamera. O kiek vėliau buvo sukurtas dokumentinis filmas, pavadinimu „Sapnuoju, kad einu“, kuris 2013 metais pelnė prestižinį „Sidabrinės gervės“ kino apdovanojimą.

Tiek stovyklos metu, tiek ekrane režisierius atvirai pasakoja apie priežastis, paskatinusias pasirinkti piligrimo kelią. Filme skamba žodžiai: „nesustojau, gėriau vis daugiau. Augo abejingumas gyvenimui, šeimai, viskam, ką iki tol mylėjau“. Būdamas vos 21 metų amžiaus J. V. Tūras susituokė ir susilaukė dukters, o besimokydamas režisūros „pasinėrė į bohemišką gyvenimą“. Autorius pasakojo, apie kartą atsitikusį auto įvykį, po kurio suprato, kad jau laikas pokyčiams. Tai ir kasdienė sumaištis leido priimti svarbius gyvenimo sprendimus.

Kartu su nuoširdžiu autobiografiniu pasakojimu filme „Sapnuoju, kad einu“ matomos ir neapsakomai sunkios kelionės akimirkos. Piligrimas, remdamasis šia patirtimi, stengiasi parodyti žmonėm, kad svarbiausia turėtų būti ne materialiniai dalykai.Tokiu būdu žiūrovui suteikiama proga keliauti kartu ne tik piligrimo keliu, bet ir gyvenimo vingiais.

Dėkojame Jokūbui Viliui Tūrui už nuoširdumą ir drąsą, linkime neblėstančio kūrybinio įkvėpimo ir sėkmės įgyvendinant ateities projektus!

 

 

Nemokamai Jokūbo Viliaus Tūro filmą „Sapnuoju, kad einu“ galite žiūrėti čia.