Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giuslt/domains/zingsnis.lt/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
Lietuvos jaunimo sąjunga „Žingsnis“

Arnas Šimašius: „Linkiu Žingsniui išsiplėsti per visą Lietuvą“

Arnas Šimašius: „Linkiu Žingsniui išsiplėsti per visą Lietuvą“

Susipažinimas su Lkjbs Žingsnis

Pirmąjam rudens mėnesiui einant į pabaigą, pasirengimas visuotiniam suvažiavimui (VS) tęsiasi. Rugsėjo 13-14 dienomis trys atstovai iš Vilniaus – Rasa Jakutytė, Laurynas Ginkus ir Darius Stonys – lankėsi Panevėžio ir Pasvalio, o Martynas Grumadas – Tauragės „Žingsnio“ skyriuose.

Kaip ir prieš tai lankytuose skyriuose, buvo kalbama apie LKJBS „Žingsnis“ vykstančias reformas, jų teikiamą naudą bei svarbą, organizacijos struktūrą, pabrėžta skyrių bendradarbiavimo svarba, kalbėta apie bendras skyrių veiklas ateityje. Taip pat priminta, kokiomis vertybėmis remiasi „gniūžtietiška“ veikla, kaip visa tai skatina tobulėti jaunus žmones, nebijoti siekti savo tikslų ir taip vis kilti laipteliais aukštyn savęs atradimo link.

Taip pat buvo kalbėta apie kylančius sunkumus. Vienas iš pagrindinių Panevėžio skyriaus sunkumų yra svečiai stovykloms. Pasak Skaidros Kriukienės, Panevėžio skyriaus koordinatorės, jau kviesta daugybė svečių esančių aplinkui, tad reikia ieškoti kažko naujo ir dar nežinomo. Tam svarbus skyrių bendradarbiavimas, kad pasidalytų turimomis idėjomis apie svečius galinčius ir norinčius pagelbėti.

Kaip ir kiekvienoje jaunimo organizacijoje, taip ir čia dažna problema tapęs jaunų žmonių atsitraukimas nuo veiklos išvykus į kitus miestus studijuoti. Tačiau galima pasidžiaugti, kad net išvykusieji sugrįžtą ir padeda rengiant mokymus ir stovyklas. Sunku ir nesinori palikti to, su kuo susigyveno.

Tauragėje iš Vilniaus atvykusį Martyną Grumadą priėmė vyresnioji koordinatorė Jolanta Daugalienė ir penki jaunieji skyriaus nariai. Susitikimo metu kalbėta apie „Žingsnio“ reformas, Tauragės skyrius gyrėsi savais džiaugsmais, pristatė atributiką, pasipasakojo apie kartų kaitos problemą, kuri ypač aktuali daugumai skyrių. Per kelias valandas trukusį susitikimą sunku aptarti visus svarbius dalykus, tad atsisveikindami susitikimo dalyviai žadėjo susitikti visuotinio suvažiavimo metu, vyksiančio lapkričio mėnesio pradžioje.

Jaunasis Tauragės skyriaus koordinatorius Arnas Šimašius taip pakomentavo susitikimą: „Martyno vizitas mūsų skyriuje įžiebė dar daugiau vilties, kad galima pakeisti žmonių požiūrį į įvairius žalingus įpročius. Susipažinome su „Žingsnio“ internetiniu tinklapiu, organizacijos valdymo struktūra bei sužinojome, kur kreiptis jei prireiks pagalbos. Martynas pateikė mums naudingų pratimų, kuriuos galėsime panaudoti savo veikloje. Noriu palinkėti „Žingsniui“ išsiplėsti po visą Lietuvą ir dar labiau sustiprėti!“

Visuotinis suvažiavimas planuojamas šių metų lapkričio 9 – 10 dienomis. Pasirengiamieji susitikimai vyks iki rugsėjo galo, iki šiol susitikta su Paluknio, Balsių, Marijampolės, Tauragės, Pasvalio bei Panevėžio skyriais. Šį savaitgalį šeši Vilniaus skyriaus atstovai taip pat vyko ir į Žagarės, Skaistgirio ir Šiaulių skyrius (apie tai skaitykite jau visai netrukus!). Kitą savaitgalį, rugsėjo 27 – 29 dienomis susitikimai vyks pajūrio skyriuose.