Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/giuslt/domains/zingsnis.lt/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
Lietuvos jaunimo sąjunga „Žingsnis“

„Snowball“ stovykla Lenkijoje

„Snowball“ stovykla Lenkijoje

international snowball camp in poland

Kiekvienas žingsnietis ar jam prijaučiantis asmuo žino, kaip plačiai Lietuvoje prigijusi  „Sniego Gniūžtės“ programa. Labai gražiai tai matosi, kai žmonės suguža į nacionalinę stovyklą vasarą ar skyrių konferenciją kai orai atšąla. Tačiau kartais pamirštame, kad „Sniego gniūžtes“ jaunimas ridena ir už Lietuvos ribų. Juk ne veltui ir pati pirmoji gniūžtė nusirito net už Atlanto.

Su tokiomis nuotaikomis Vilniaus skyriaus žingsnietė Eglė Šironaitė rugpjūčio 26 – 28 dienomis lankėsi Lenkijoje, Zawiercie „Sniego gniūžtės“ skyriuje, kur talkino kolegoms rengti stovyklą.

Grįžusi Eglė dalinosi nekukliais įspūdžiais:  „Programa, kaip ir būdinga „Sniego gniūžtei“, buvo pilna ir įtempta, be laisvalaikio. Stovykloje buvo kiek daugiau prevencijos nei „Sniego gniūžtės“ renginiuose Lietuvoje.  Maža to, stovykla kupina ir kitų naudingų seminarų: apie bendravimo būdus ir svarbą, apie laiko valgytojus ir kaip su jais kovoti, reklamą, anoreksiją ir panašiai. Taip pat turėjome ir pramoginių programų: iliuzionisto Will’o magijos šou, airiškus šokius, mini olimpiadą, talentų vakarą. Pasižiūrėti pagrindinio stovyklos pasirodymo „Turn around“ ir pasisvečiuot buvo atvykęs Zawiercie miestelio prezidentas. Taip pat buvo nufilmuotas reportažas bei interviu su politiku ir stovyklos vadovais. Svečiui jaunimo veikla paliko itin gerą įspūdį.“, – džiaugėsi Eglė.

Itin optimistiškų ir džiugių nuotaikų po stovyklos buvo ir renginio organizatorė iš Lenkijos Karolina Szoltek:  „Dar viena “Sniego Gniūžtė” – dar kelios labai magiškos dienos. Viskas, ką galiu pasakyti, kad mums puikiai pavyko. Žinoma, nebūtume to padarę be svečių pagalbos ir esame jiems labai dėkingi. Tikiuosi, kad kitais metais bus dar daugiau užsieniečių, o ypač lietuvaičių“, – vylėsi organizatorė.

Lenkijos ir Lietuvos „gniūžtukai“ bendradarbiauja jau daugiau nei 10 metų – nuo 2002-ųjų. Per ilgus draugystės metus surengta nemažai renginių –  stovyklos anglų kalba Lenkijoje ir Lietuvoje, tarptautinė „Sniego gniūžtės“ konferencija Dubingiuose. Pastaruoju metu bendradarbiavimas yra sumažėjęs iki lietuvaičių savanoriavimo Lenkijos stovyklose, tačiau artimiausiu metu tiek žingsniečiai, tiek draugai iš Lenkijos tikisi atnaujinti tvirtesnius ryšius.